Sporťáček ve Varech

Sporťáček ve Varech

Lední hokej se prezentoval na Sporťáčku ve Varech

V sobotu 10. června se na karlovarském Stadionu Závodu Míru uskutečnil druhý ročník festivalu Sporťáček. Jeho cílem bylo představit rodičům a jejich dětem široké spektrum sportů, a usnadnit jim tak výběr pohybové aktivity. Kromě prezentací měli návštěvníci možnost si jednotlivé disciplíny i vyzkoušet a pohovořit s trenéry a dalšími odborníky. Na prezentaci ledního hokeje se podílel i Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s Karlovarským krajským svazem.

Od roku 2011 přivedl projekt Sporťáček k pohybu přes 15 tisíc dětí. Akce podporovaná sportovními osobnostmi, odborníky i silnými partnery se letos uskutečníla v sedmi krajských městech včetně Karlových Varů.

V Karlových Varech podruhé

Sporťáček se letos v Karlových Varech představil podruhé a na Stadionu Závodu Míru si návštěvníci vyzkoušeli více než 40 sportů. Děti přišel podpořit mimo jiné i kapitán A-týmu HC Energie Václav Skuhravý či bývalý gólman karlovarského klubu Lukáš Mensator. Na dvou stanovištích zaměřujících se na lední hokej si děti mohly vyzkoušet střelbu na přesnost, slalom či si změřit rychlost střelby.